Upravit stránku

ZUBNÍ IMPLANTÁTY

Implantologie je moderní obor, bez něhož se dnešní stomatologie neobejde. Nabízí elegantní a šetrné řešení ztráty jednoho nebo více zubů. 

Terapie zubními implantáty představuje vlastně minimálně invazivní terapii. 
Zavádění zubního implantátu provádíme v lokální anestezii, takže jde o bezbolestný výkon
Na přání pacienta může však být ošetření provedeno v analgosedaci,event. v sedaci.

 

Zubní implantáty se používají při kompletní ztrátě zubu i s kořenem
   Zubní implantát má nejčastěji tvar malého šroubu, který se zavádí přímo do kosti místo kořene původního zubu. Po vhojení je zubní implantát opatřen pilířem, na který je následně připevněna korunka nebo můstek.
  Zubní implantáty se vyrábějí z titanu. Výhodou titanu je jeho dobrá snášenlivost lidským organismem. Kost k titanu lehce přilne a pevně ukotví zubní implantát v čelisti.

 Pro koho je implantace vhodná a jaký je postup léčby?

  • Implantát je vhodný pro každého zdravého člověka ve věku od 18-ti let (s možnými výjimkami).
  • Implantovat lze i v případě, že je v místě implantace nedostatek kosti - kost se doplní.
  • Implantátem můžeme nahradit nejen jeden zub, ale i více chybějících zubů či dokonce úplně všechny (to v případě, že máte snímatelnou náhradu a chcete mít zase "svoje" zuby)

Postup léčby

Diagnóza

Zubní lékař vyšetří chrup a posoudí na základě RTG snímků, která léčba je pro příslušného pacienta možná. Následně určí délku a průměr implantátu. Aby byla implantace možná, musí být kost dostatečně mohutná. Existují pacienti, kteří mají nedostatečnou kostní hmotu. K tomu může například dojít, pokud zub dlouhou dobu chybí. I v takových případech lze implantovat s tím, že se kost doplní.

Implantace

Zubní implantát se zavádí v lokální anestézii. Lékař připraví vhodné „lůžko“ v čelistní kosti, kam se implantát umístí. V závislosti na individuálním případě se na implantát ve stadiu hojení může nasadit přechodná zubní náhrada. Díky tomu si může pacient uchovat přirozený úsměv již na počátku celého procesu.

Hojení

Dokud není implantát bezpečně spojen s čelistní kostí, je nezbytná fáze hojení v délce od tří do šesti měsíců – v závislosti na individuálním zdravotním stavu. Za 10 dní se odstraní stehy. Pacienti si musí uvědomit, že k zahojení implantátu je pečlivá ústní hygiena naprosto nezbytná.

Nové zuby

Korunku nebo můstek vytvoříme v laboratoři po předchozím otisku.

Následná péče

Pokud se o implantát nebudete řádně starat, vypadne Vám podobně jako zub. Profesionální dentální hygiena zvyšuje životnost implantátu a tak i nového chrupu. Špatná ústní hygiena a kouření mohou implantát zničit.

Nahoru